درحال بارگذاری ...

ازدواج در سن کم

مرداد ۲۹, ۱۳۹۸ 0
http://www.baharps.com/wp-content/uploads/2017/08/baharps-teenager.jpg

معیار های انسان برای انتخاب همسر در طول جوانی پیوسته تغییر میکند اما در حوالی سنین ۲۴ و ۲۵ سالگی معمولا این معیار ها تثبیت میشوند .کسانی که در سن کم ازدواج میکنند اکثریت انها از انتخاب خود پشیمان می شوند .اکثر این افراد بعد از اتمام دوره دبیرستان ازدواج کرده اند و با بالاتر رفتن سن و ورود به دانشگاه معیار های انها تغییر کرده و با هم سطح خود آشنا شده و از ازدواج خود پشیمان شده اند .اما پشیمانی در این سن چه سودی دارد ؟

نرخ طلاق در زوجهای زیر ۲۰سال بسیار بالاست و دانشمندان علوم اجتماعی به این نتیجه رسیده اند که کسانی که در سن کم ازدواج می کنند به ندرت آمادگی آنرا دارند که مسئولیت های زندگی زناشویی را عهده دار گردند .وجوانها تا زمانی که خودشان را به خوبی نشناخته اند نمیتوانند همسری انقدرها مناسبی برای خود انتخاب کننند .

بهترین سن ازدواج کدام است؟

باید گفت که به عوامل مختلفی بستگی دارد .بلوغ فکری ،توانایی کسب درآمد ،پیشرفت تحصیلی و غیره. اما از لحاظ آماری می دانیم که اگر جوانها قبل از سن ۲۰سالگی ازدواج نکنند ثبات زندگی زناشویی شان بیشتر است.به استناد بررسیهای اخیر با ثبات ترین ازدواج ازدواجها مشمول کسانی است که درسن ۲۸سالگی ازدواج می کنند .

در سال ۱۹۷۴در ایالات متحده تحقیقی در مورد بهترین سن ازدواج انجام گرفت که نتایج آن بدین شرح بود :

میزان طلاق در کسانی که از ۲۸ سالگی به بعد ازدواج می کنند به کمترین حد خود می رسد. ثبات ازدواج وقتی زن و مرد به ۳۰ سالگی می رسند افزایش و از آن به بعد ثابت می ماند .

زوج های  خواهان فرزند ،به دلایل پزشکی نمی خواهند بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگی ازدواج کنند .با توجه به در نظر گرفتن عوامل خطرزا در زایمان ،بهترین زمان ازدواج برای کسانی که خواهان یک فرزند هستند ۲۸ تا ۳۴ سالکی ،برای کسانی که خواهان دو فرزند هستند ۲۸سن تا ۳۲ سالکی و برای کسانی که خواهان ۳ فرزند هستند ۲۸ تا ۳۰ سالگی است .اگر زن و شوهر خواهان فرزند نباشند به رعایت سن نیازی ندارند.

اگر میخواهید یکی از بزرگترین دلایل شکست ازدواج را از میان بردارید ،انقدر صبر کنید تا دقیقا از هدفهای خود در زندگی مطلع شوید و بدانید که از ازدواجتان چه میخواهید . اینگونه ۱۰ تا ۲۰ سال بعد از ازدواج میتوانید از زندگی زناشویی با کیفیت روز اول ازدواج برخوردار شوید.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای کلینیک روانشناسی بهار محفوظ و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع میباشد.