درحال بارگذاری ...

با افرادی که خشم زیادی دارند ازدواج نکنید!

سپتامبر 15, 2017 0
http://www.baharps.com/wp-content/uploads/2017/09/prom.jpg

آیا تا به حال با افرادی که خشم غیر قابل کنترل دارند در ارتباط بوده اید ؟ آیا می دانید که پیشبینی رفتار آنها چقدر مشکل است. در ارتباط با این افراد باید همیشه محتاطانه و با ترس و لرز رفتار کنید . حال تصور کنید که زندگی کردن در زیر یک سقف با چنین افرادی چقدر مشکل است ، مسافرت رفتن ، تفریح کردن و از همه مهمتر عشق ورزی کردن به چنین افراد چقدر مشکل است . البته ، در اینجا ذکر این نکته لازم است که باید بین خشم طبیعی و خشم بیمار گونه تمایز قایل شویم. خشم طبیعی در همه افراد و جود دارد و برخورد با آن نیز خیلی خیلی دشوار نیست چون این نوع خشم قابل پیش بینی است. اما خشم بیمار گونه قابل پیش بینی نیست و افرادی که به این حالت مبتلا هستند در برخورد با رفتار کاملا عادی وطبیعی طرف مقابل نیز خشمگین می شوند این افراد هنگامی که دیگران با نظر انها موافق نباشند ، با فریاد ، بد دهنی ، تهدید و دیگر رفتار های واکنشی و نامناسب پاسخ می دهند .

افراد خشمگین معمولا کم حوصله و بی طاقت هستند ، به شدت حالت تدافعی به خود می گیرند و خلق و خوی آنها به ناگهان از وضعیتی مهربان ، گرم و صمیمی در عرض چند ثانیه به وضعیتی عصبانی تغییر می کند.

البته خوشبختانه شناسایی این ویژگی کار دشواری نیست ، چون افرادی که خشمگین باشند نمی توانند آن را در خود پنهان کنند و شما در اولین آشنایی های قبل از ازدواج به راحتی می توانید به وجود یا عدم وجود خشم در فرد پی ببرید . وجود این صفت در فرد یکی از هشدار های جدی است که نشان دهنده آنست که این ازدواج عاقبت خوشایندی ندارد.

دلایل این خشم و عصبانیت بسیار زیاد است و برای پی بردن به علت آن باید به مراکز تخصصی روانشناسی مراجعه کنید و با یک روانشناس مجرب مشورت کنید. بد رفتاری با فرد در سنین کودکی ، سوء استفاده جنسی ، طلاق والدین ، عدم حضور پدر یا مادر در منزل ، مرگ والدین و اعتیاد والدین جزء علت های این خشم سرکوب شده هستند.

هر هفته به طور مرتب چندین مورد از مراجعان من کسانی هستند که به دلیل خشم غیر قابل کنترل همسرشان توانایی تحمل او را ندارند و بسیاری از آنها  نیز در صدد طلاق گرفتن هستند . جالب اینجاست که در همه مراجعان وجود نشانه های هشدار قبل از ازدواج وجود داشته است. و قبل از ازدواج بارها توسط همسرانشان تنبیه شده اند اما این نشانه های هشدار خشم نامزدشان  را نادیده گرفته و به امید بهبود رفتار و تغییر ویژگی های شخصیتی ازدواج کرده اند اما این خشم بعد از ازدواج نه تنها کاهش نمی یابد بلکه به شدت افزایش هم می یابد .

به عنوان یک مشاور ازدواج به همه کسانی که در صدد انتخاب همسر آینده خود هستند ویا اینکه همسرخود را انتخاب کرده اید توصیه می کنم در صورت وجود برخی نشانه ها و علایم خشم بیمار گونه با یک تصمیم جدی و قاطع ، ابتدا سعی کنید از طریق مراکز مشاوره و رواندرمانی نسبت به درمان خشم او اقدام کنید و ازدواج خود را تا زمان اطمینان کامل از درمان به تعویق بیندازید و در صورت عدم موفقیت در درمان از نامزد خود هرچه سریعتر جدا شوید چون این ازدواجها عاقبت خوشی ندارند.

منبع:

آموزش های قبل از از ازدواج،ابوالفضل بیرقی ،انتشارات نوای دانش،چاپ ششم ،1392


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای کلینیک روانشناسی بهار محفوظ و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع میباشد.