درحال بارگذاری ...

جاده مستقیم موفقیت

مهر ۲۰, ۱۳۹۸ 0
-1.gif
مستقیم سمت موفقیت !
چگونه موفق باشم؟ چجوری بهترین ماشین کشور را برانم؟ خلاقیت موفقیت در کسب و کار من میاورد. ۲۰ سال دیگر من بزرگ ترین شرکت کسب و کار خودم را دارم. دیگر نیاز نیست برای هیچ چیز نگران باشم. قرار است در آینده فقط لذت ببرم. بهترین ها برای من است. چگونه از دیگران پیشی بگیرم. کلید طلایی من کجاست؟

تمام این جملات، برای شما در ذهنتان تکرار شده. دست کم دو جمله از جملات بالا را تا بحال در ذهن خود پرورانده اید. اگر کمی پیگیر بوده باشید، احتمالاً تا به حال در کتاب های انگیزشیِ همکاران ما پاسخ تمامی جملات را یافته اید.

اما یک سئوال. پس چرا هیچ کدام از ما تا به حال به این کمالات بالا و سعادت ها نرسیده؟

پاسخ کاملا واضح است. اما شاید کمتر کسی تا به حال به این بخش از موفقیت فکر کرده.

موفقیت چیست؟

پاسخ را در ابتدای کار به شما خواهیم گفت. دلیل اینکه با مطالعه این کتاب ها باز هم به نتایجی نرسیده اید این است. شما تعریف اشتباهی از موفقیت برای خود ساختید. برای همین هست که هیچ وقت به آن نمی‌رسید. شما در ذهنتان یک اتوپیا تعریف کرده اید که خارج از ذهنتان هیچ جایی وجود نخواهد داشت.

اما به راستی موفقیت چیست؟

شما زمانی که موفق هستید حال خوبی دارید. برای همین است که دنبال آن هستید. پس اول بپرسیم حال خوب چیست؟

حال خوب چیست؟

بگذارید در اولین سخن خیالتان را راحت کنم. هیچ حال خوبی وجود ندارد ! تعجب می‌کنید؟ بیایید چند مثال بزنیم. شما رئیس یک شرکت بزرگ دیجیتال مارکتینگ هستید. ثروتی دارید که شما را بی‌همتا از هر انسانی ساخته. با این شرایط شما تصور کنید یک روز صبح از خواب بلند شدید. خب متاسفانه شما در همین ابتدا شانس صبحانه خوردن با دختر ۱۰ ساله تان قبل از رفتن به مدرسه را از دست دادید ! چون باید زود به شرکت بروید و جلسه امروز را برگزار کنید. شما به شرکت رسیدید. حتما تا همین جای کار بسیار خسته شدید. فکر کردم به رقبا، سرنوشت سرمایه بی‌نهایت شما در شرایط بد اقتصادی چه خواهد بود، فکر گسترش کسب و کارتان، گردش های مالی که باید به آن رسیدگی کنید. خب روزتان بالاخره تمام شد. در بهترین حالت شما به تمامی مسائل فکر کردید و راه حلی برایشان پیدا کردید( که غیر ممکن است !)

سرانجام به خانه رسیدید اما فرزندان شما خواب هستند. چون بسیار دیر شدهو کار وقت شما را گرفته. و الآن باید با همسرتان بحثی داشته باشید. زیرا او از این نبودن شما شکایت دارد. مدتهاست با خانواده حتی یک شام به رستوران نرفتید.

موفقیت یک شرایط عالی نیست! موفقیت مکانی نیست که شما در آن بدون هیچ نگرانی لذت ببرید.

زندگی سراسر درد است

بله ! این خاصیت ذهن شماست و خاصیت جهان هستی. شما علاقه دارید پارتنری داشته باشید که اوقات خوشی را با او بگذرانید. خب در این صورت شما باید بخشی از زمان استراحت خود را برای او اختصاص دهید. بله شما باید با او بیرون بروید. چالش جدید این است که کجا برویم که نه حوصله من سر برود نه او. حتما بعد از مدتی با او بحثی هرچند مختصر خواهید داشت. پس دغدغه فکری را هم به لیست اضافه کنید ! اما با این شرایط درمان چیست؟

درمان پذیرش است! شما باید بپذیرید که در تمامی حالت های زندگیتان فقط قدرت دارید انتخاب کنید که کدام درد برایتان لذت بخش تر است ! شما باید بدانید که مسیر رسیدن به قله سخت است و باید برای آن عرق بریزید و خسته شوید. شما هیچ وقت موفق نمی‌شوید چون فقط به فکر قله هستید و هیچ وقت از مسیر صعود لذت نمی‌برید! اگر میخواهید خوش اندام باشید باید سختی های روانی و جسمی وزنه های سنگین باشگاه را تحمل کنید. باید عاشق شمردن کالری های مواد غذایی خود باشید تا رژیمتان را رعایت کنید !

اگر در کاری موفق نمی‌شوید دلیل آن این است که شما از سختی های مسیرش لذت نمی‌برید. هیچ راهی بدون سختی نخواهد بود و هیچ موفقیتی بدون درد حاصل نمی‌شود. شما باید تمرکز کنید که انرژی خود را برای کار هایی بگذارید که از سختی آن لذت می‌برید. نه برای دعوا با ماشین جلویی در ترافیک!  باید بدانید که تلاش های زیاد برای موفقیت های بزرگ لازم است. درد مسیر را دوست داشته باشید. یادتان باشد اگر درد نداشتید هیچ وقت سمت جلو حرکت نمی‌کردید. اگه حالتان همیشه خوب بود هیچ تفاوتی با ۲۰ سال پیش خود نداشتید. باید یاد بگیرید در مسیر رسیدن به خواسته های خود تلاش هایی کنید که شاید هیچ وقت به کارتان نیاید. باید شب ها بیدار بمانید چون وقت ندارید ! باید بیشتر تلاش کنید. اگر دنبال پارتنر خوب هستید باید قبل از پیدا کردنش کلی نه بشنوید و شکست بخورید. اگر میخواهید صاحب کسب و کار خود باشید و ایده بدهید ، باید بار ها شکست مالی ایده هایتان را بپذیرید. این قسمتی از مسیر است. موفقیت پول نیست، حال خوب نیست. موفقیت یک چیز است آن هم حس بلند شدن پس از یک شکست؛ حس دوباره شروع کردن؛ حس بیشتر تلاش کردن.

پس واقعا دنبال موفقیت باشید و رویا پردازی را کنار بگذارید !

 

گردآورنده : آریا شاه رستم بیک

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای کلینیک روانشناسی بهار محفوظ و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع میباشد.