درحال بارگذاری ...

حل معماي ازدواج

جولای 18, 2017 0

حل معماي ازدواج :رابطه ي زناشويي به طور طبيعي سرچشمه اصلي خشنودي يا ناخوشنودي است.

هيچ رابطه ي ديگري در زندگي بشر نمي تواند مانند ازدواج دو انسان بالغ را كه ممكن است شناخت بسيار كمي از يكديگر داشته باشند ، براي يك عمر به هم زنجير كند. ازدواج بيش از هر رابطه ي ديگري طرفين را پايبند مي كند و در اين رابطه طرفين حق اشتباه كردن كمتري دارند.ازدواج يعني قدم گذاشتن در يك كارمشترك ، كاري كه جزئيات انجام و شيوه ي برخورد با مسائل و مشكلات احتمالي حين ان هيچ جا مكتوب نشده است.

تقريبا بيش از نيمي از افرادي كه ازدواج مي كنند ميتوانند زندگي زناشويي خود را سراسر عمر حفظ كنند و از ميان آنها افرادي كه بتوانند زندگي زناشويي رضايتمندي را براي تمام عمر داشته باشند بسيار اندكند.

در بين تمامي رابطه هاي انساني ، زندگي زناشويي طولاني مدت و رضايتمند كمياب ترين نوع رابطه است و به آساني به دست نمي آيد.
زندگي زناشويي بر خلاف رابطه ي دوستي كه رابطه اي داوطلبانه و آزاد و بر اساس اختيار است ، تعهد قانوني ، اخلاقي و معمولا ديني محسوب مي شود. در رابطه ي دوستي برخلاف رابطه ي زناشويي هيچ گونه سوگند تعهد آوري وجود ندارد. زماني كه رابطه ي دوستي به هم مي خورد همه چيزتمام مي شود اما در زمان اختلاف زن و شوهر ، به روشني مي توان ديد كه براي حفظ زندگي زناشويي تلاش مي شود.

به غير از رابطه با همسر، هرگاه در روابطتان با ديگران تنش و ناراحتي پيش بيايد معمولا مي توانيد تا رفع ناراحتي از طرف مقابل فاصله بگيريد و بدينوسيله هر دو كمي تسكين مي يابيد چون هيچ ريسماني شما را به هم گره نزده پس از مدتي دوري گزيدن به سوي يكديگر بر مي گرديد. اما در ازدواج شما به هم گره خورده ايد و نمي توانيد از هم فاصله بگيريد.

بر اساس تئوري انتخاب ، همه ما دنيايي به نام دنياي مطلوب داريم ، تصوير ذهني خاصي از يك جهان آرماني و دلخواه كه دوست داريم در صورت امكان در آن زندگي كنيم. اين دنيا شامل تصاويري از فعاليت هايي است كه بيش از هر عمل ديگري برايمان لذت بخش و ارضاكننده ي نيازهايمان است و منبع تمام انگيزه هاي خاص زندگي ماست.

حل معماي ازدواج، كار هايي كه براي داشتن زندگي بهتر توصيه مي شود:

1-حضور يكديگر را چندين بار در روز جشن بگيريد ( به طور مثال: با احوالپرسي هاي مكرر- دوستت دارم هاي مكرر – خواندن آواز در وصف هم )
2-هميشه با هم قرار بيرون رفتن بگذاريد.
3-از يكديگر پشتيباني كنيد ( به طور مثال: در مورد كار با يكديگر مشورت كنيد – هنگام تماشاي تلويزيون با يكديگر تماس جسماني داشته باشيد.
4-جسارت گرفتن خواسته هايتان را داشته باشيد و بگوييد چه مي خواهيد و آنچه كه به نظرتان نادرست مي آيد را به زبان بياوريد.
5-بدون قيد و شرط به يكديگر محبت كنيد.
6-به يكديگر به چشم بهترين دوست نگاه كنيد.
7-بدانيد كه چگونه با يكديگر بخنديد و شادي كنيد.
8-رابطه ي جنسي را زنده نگه داريد.
9-به همراه يكديگر آرزوهايتان را ترسيم كنيد.

شايد نصيحت قديمي مادر بزرگ ها كه مي گفتنند در بدو ورود مرد به خانه بايد تامل كرد و با  آرامش از او با چايي همراه با حبه قندي از محبت استقبال كرد ، بيهوده نباشد .همان تايمي كه صرف تعويض لباس، دوش آب ولرم، صرف نوشيدني مي شود زماني مناسب براي ورود به نيمكره اهل خانه است!


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای کلینیک روانشناسی بهار محفوظ و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع میباشد.