درحال بارگذاری ...

در فضای مجازی با همسرمان چگونه باشیم؟

سپتامبر 12, 2018 0

http://www.baharps.com/wp-content/uploads/2018/09/در-فضای-مجازی-با-همسرمان-چگونه-باشیم؟.jpg

در فضای مجازی با همسرمان چگونه باشیم؟

در دنیای مجازی متعهد بودن خود را به همسرتان و حتی دیگران ابراز کنید:

با رفتارتان نشان دهید که آدم متعهدی هستید. هر کسی را فالو نکنید، حضور هر کسی را در صفحه‌تان نپذیرید. هر تصویری را در صفحه شخصی خود منتشر نکنید. هر چیزی را لایک نکنید و با هر کسی وارد گفتگو نشوید. به نحوی با دیگران در ارتباط نباشید که گمان کنند شما تنها و غیرمتاهلید.
بلکه جوری رفتار کنید که تاهل و تعهد شما مشخص باشد.

در دسترس باشید:

آن وقت‌ها که موبایل نبود آدم‌ها صبح می‌رفتند و شب می‌آمدند. تماسی هم با آنها نداشتیم، نگرانشان هم نمی‌شدیم، اما حالا کافی است جواب پیامی را دیر بدهیم و گوشیمان خاموش باشد، دیگران سریعا نگران‌مان می‌شوند. همیشه برای همسر خود در دسترس باشید.
اگر مدتی نمی‌توانید پاسخگو باشید حتما از قبل اطلاع بدهید.
اگر پیامی را می‌بینید و نمی‌توانید همان موقع پاسخ دهید حتما بگویید که بعدا جواب خواهید داد. اگر برای دیگران last seen recently هستید حتما برای همسرتان این گزینه را حذف کنید تا از زمان آنلاین بودن شما با خبر باشد. همه این توصیه‌ها قرار نیست به پلیس بازی و چک مداوم ختم شود تنها قرار است مایه امنیت خاطر همسرمان باشد.

مجازی کردن دعوا ممنوع:

دعوا را مجازی نکنید. دعوای طوفانی و سختی را پشت سر گذاشته‌اید، قبول! اما متن ها و پست های منظور دار و با طعنه حتی به صورت موقت دردی از شما دوا نمی‌کند. این کار مثل برداشتن بالش و خوابیدن توی هال است. با هم دعوا کرده‌اید اما باید متعهد باشید.
قرار نیست دنیای مجازی به عرصه‌ای برای انتقام تبدیل بشود و به وسیله بی‌خبر گذاشتن همسرتان، seen کردن و جواب ندادن و همزمان صحبت با دیگران در گروه‌های مشترک و کامنت گذاشتن در صفحه غریبه‌ها انتقام دعوای دیشب را از او بگیرید.

پشتیبان یکدیگر باشید:

همسرتان مسخره‌ترین پیام دنیا را در گروه فامیلی فوروارد کرده؟ یا مثلا برداشته عکسی از شما را توی گروه فرستاده که چشمتان چپ افتاده، یا نه اصلا همسرتان در ارتباط با مساله‌ای مخالف موضع شما در جایی اظهار نظر کرده. در هر صورت به هیچ وجه اجازه ندارید جلوی دیگران با یکدیگر مخالفت کنید یا پشت هم را خالی کنید. همدیگر را مسخره نکنید، نسبت به هم انتقاد نکنید. مخالفت را بگذارید برای خلوت خودتان.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای کلینیک روانشناسی بهار محفوظ و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع میباشد.