درحال بارگذاری ...

سه راز بزرگ درباره مردان

دسامبر 28, 2017 0
http://www.baharps.com/wp-content/uploads/2017/12/رازهایی-درباره-مردان.jpg

سه راز بزرگ درباره مردان

بعد از خواندن این سه راز بزرگ درباره مردان و راه حل های آن در مواجهه با مردهای زندگیتان به مراتب با تجربه تر و پخته تر برخورد خواهید کرد.
حال این سه راز عبارتند از:

1. چرا مردها دوست دارند حق با آن ها باشد؟ و چرا متنفرند که اشتباه کنند؟
2. چرا مردها وقتی زن ها ناراحت می شوند و احساساتی برخورد می کنند از این حالت عصبانی می شوند؟
3. چرا این طور به نظر می رسد که مردها در مقایسه با زن ها کمتر به عشق و روابط اهمیت می دهند؟

(( راز شماره یک ))
مردها از این که به آن ها گفته شود اشتباه کرده اند، متنفرند. مردها اغلب پیشنهاد و نصیحت کردنی که از طرف شما باشد را سوء تعبیر تلقی می کنند و آن را به عنوان یک حمله انتقادی از طرف شما تلقی می نمایند.
نكته مهم: مردها غالبا به سختي مي‌توانند بگويند متاسفم. معذرت‌خواهي از طرف آنها به اين معناست كه كار اشتباهي كرده‌اند و اينكه خيلي بد هستند.
برای یک مـــرد اغلب خواندن یک کتاب در زمینه ی رشد شخصیتی, یا برای مشاوره نزد روانکاو رفتن, به این معنی است که اعتراف میکند کارها را خوب انجام نمیدهد.
از آنجایی که مـــردها احساس می کنند باید بدانند کار درست کدام است, نصیحت و توصیه هایتان را به عنوان نشانه ای بر بی اعتمادی شما نسبت به خودشان تعبیر میکنند.

*راه حل هایی برای راز شماره یک:
1- از به کار بردن الفاظ و عباراتی که باعث احساس بی کفایتی در همسرتان می شود خودداری کنید. حال که از حساسیت مردان مطلع شده اید, مواظب باشید اوضاع را با الفاظ و عباراتی که درحضور آنها به کار می برید بدتر نکنید.
او را سرزنش و محکوم نکنید. با دیگران مقایسه اش نکنید. راجع به شخصیت, قابلیت و توانایی هایش نظر ندهید. شخصیتش را مورد تردید قرار ندهید. تنها احساسات خود را بیان کنید.
به او نــگویید: “تو بخاطر انجام این کار مرد بدی هستی”
بجای آن بگویید: “وقتی این کار را میکنی غمگین میشوم, میترسم, میرنجم و … ”
نکته مهم: دور و بر مردتان پاورچین پاورچین راه بروید. یا اینکه هیچگاه پس خوراند منفی به او ارائه ندهید یا چنانچه این کار را کردید, آنها را ناز و نوازش کنید تا مبادا احساساتشان جریحه دار شود. در اینجا منظورم آن است که به احساسات آنان نیز اهمیت بدهید. چنانچه مردی با شما بدرفتاری می کند و شما را می رنجاند, نگران اینکه چگونه پس خوراند شما را معنا خواهد کرد, نباشید و برای دفاع از حق خودتان مقابلش بایستید.
2- مــردها دوست دارند کسی آنها را درک کند. لذا بنشینید و به همراهش این مطالب را با جدیت بخوانید. از او بپرسید با کدام یک از این مطالب ارتباط بیشتری برقرار می کند و فرصت دهید تا احساساتش را در این رابطه بیان کند.
بگویید اصلا قصد ندارید همه ی تقصیرها را به گردنش بیندازید. بلکه میخواهید با او همکاری کنید و پس خوراند خود را بی آنکه انتقاد کرده باشید با او درمیان بگذارید.
3- مــرد زندگی تان را “تأیید” و از قابلیت ها و توانایی هاش تعریف کنید. هرگز نمی توانید تصور نمایید مـردها تا چه حد به تعریف و تحسین نیازمندند. ممکن است این نیاز خود را فاش نکنند یا حتی آن را انکار و یا ممکن است طوری وانمود کند که حتی از این کار خوشش هم نمی آید. اما به این قبیل واکنش او اعتنا نکنید و این را بدانید که مردها به راستی به تعریف و تمجید شما احتیاج دارند.

نکته: از آنجا که مــردها در کودکی شرطی شده اند که می بایست تمامی جواب ها را بدانند و تمامی کارها را بخوبی انجام دهند، به حمایت و تحسین زیادی احتیاج دارند و آن هم نه بخاطر موفقیت هایشان ، بلکه تنها بخاطر خودشان است.

(( راز شماره دو ))
دلیل اول: مردها با این احساس بزرگ می شوند که مسئولیت راست و درست کردن همه ی موارد با آن هاست. هیچ عاملی به اندازه ی یافتن راه حل برای مردان مهم نیست. مردها همواره به راه حل فکر می کنند.
دلیل دوم: مردها خود را مسئول درد و رنج همسرشان می دانند و چنانچه نتوانند ناراحتی همسرشان را برطرف کنند، احساس گناه خواهند کرد و خود را سرزنش می کنند و مسئول می دانند و احساس بدی نسبت به خودشان پیدا می کنند و به این دلیل از دست شما عصبانی می شوند.
دلیل سوم: مردها اغلب نمی توانند بفهمند که زن ها بیشتر از آن ها انعطاف پذیری و الهام پذیری احساسی دارند و این که برگشت پذیری احساسیشان بالاتر از مردان است. و این بدان معناست که یک زن می تواند یک لحظه گریه کند و لحظه دیگر به همسرش مهر و محبت بورزد. ولی مردها به سختی می توانند تغییر وضعیت دهند. به همین دلیل است که مردها وقتی زن ها را خیلی ناراحت می بینند میترسند که مبادا به حالت اولیه بر نگردد.

*راه حل هایی برای راز شماره دو:
1- وقتی ناراحت هستید به همسرتان بگویید که از او چه خواسته ای دارید. این کار باعث می شود که دیگر بین شما و همسرتان بحث و جدال و سوءتفاهم پیش نیاید و همسرتان به حرف های شما گوش بدهد.
2- هنگامی که ناراحت هستید، اغراق نکنید و ناراحتی تان را از آن چه که هست بزرگتر جلوه ندهید. مردها همواره به معنای لغوی کلماتی که به کار می برید، توجه می کنند.تعبیر و ترجمه ی مردان، از کلمات و جملات، مشابه تعبیر ما زن ها نیست، مردها به معنای لغوی و تلفظ کلمات و جملات شما فکر می کنند.
3- به مرد زندگیتان بگویید که خیلی احساس بدبختی و درماندگی نمی کنید و او مجبور نیست، به کمکتان بشتابد و نجاتتان دهد. توجه داشته باشید که مردها احساس می کنند مسئولیت درست کردن همه ی موارد به عهده آن ها می باشد این حس ترس را به او ندهید و سعی کنید مسائل و مشکلاتتان را به کمک همدیگر و با آرامش و بدون ترس حل کنید.

(( راز شماره سه ))
مردها هویت خود را، بیشتر از ناحیه ی شغل و موفقیت هایشان تعریف می کنند، در حالی که زن ها هویتشان را تنها بر اساس روابط خود بیان می کنند. چنانچه مردی نسبت به شغل و توانایی های حرفه ای خود احساس خوبی نداشته باشد، به سختی خواهد توانست توجه خود را به روابط عشقی و احساسیش معطوف کند. مغز مردها به سختی می تواند از تفکر به سمت احساسات و عواطف تغییر عملکرد دهد.

*راه حل هایی برای راز شماره سه:
1- مردها از این که بفهمند شما آن ها را درک می کنید بسیار خوشحال می شوند. و بر عکس وقتی از آن ها انتقاد کنید بسیار ناراحت میشوند و از این کار متنفر هستند. همسرتان را درک کنید و از او تعریف کنید و به او عشق بورزید.
2- با همسرتان در باره روش های احساس عزت نفس، ارزشمند بودن در زندگی (( به غیر از موقیت های شغلی و حرفه ای )) صحبت کنید. برای همسرتان وقت بگذارید و به حرف ها و پیشنهادهای همدیگر برای زندگیتان گوش بدهید و باهم دیگر به نتیجه خوبی برسید برای زندگی بهتر.
3- به همسرتان کمک کنید تا استرس کمتری داشته باشد و راه حل هایی را پیدا کنید که باعث شود تنش و استرس شغلی جایگزین آرامش و کاهش اضطراب و فشار کاری شود. به طور مثال: قدم زدن با همسرتان، گوش دادن به موسیقی آرام بخش، حرف ها و صحبت های آرامش بخش و عشق ورزیدن به یکدیگرو…
*در پایان امیدوارم صبوری و شکیبایی پیشه کنید و این راه حل ها را با همسرتان تجربه کنید و زندگی بهتر و سراسر نشاط را با یکدیگر سپری کنید.

بر گرفته از کتاب : رازهایی در باره مردان
اثر : باربارادی آنجلیس
مترجم : هادی ابراهیمی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای کلینیک روانشناسی بهار محفوظ و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع میباشد.