درحال بارگذاری ...

فکر ناراحت کننده را مثل یک پر تصور کنید

مارس 2, 2019 0

http://www.baharps.com/wp-content/uploads/2019/03/فکر-ناراحت-کننده-را-مثل-یک-پر-تصور-کنید.jpg

فکر ناراحت کننده را مثل یک پر تصور کنید
چی می شد اگر می توانستید یک فکر را به نرمی و سبکی یک پر در نظر بگیرید؟ تصور کنید که می توانستید یک فکر را در ذهن تان نگه دارید ، ( هر فکری که با آن در کشمکش هستید) و فقط آن را مشاهده کنید، انگار که یک پدیده کاملا جدید است. آن فکر را از سر کنجکاوی ، مشاهده کنید ، درست مثل کودکی که تازه حروف الفبا یاد گرفته است یا یادگرفته است چگونه به بچه گربه غذا بدهد. از آن فکر با یک حس ترس آمیخته با احترام تعریف و تمجید کنید .

مجدا فکر دیگری را مشاهده کنید، هر فکری مثل:

“من این فکر را دارم که مضطرب هستم”
“من این فکر را درام که خجالت زده و شرمنده هستم”
“من این فکر را دارم که غمگین هستم”

شما در ابتدا با گیر دادن یا جنگیدن، با آن فکر واکنش می دهید و سعی دارید آن فکر را در ذهن تان سرکوب کنید. اما امروز و در این لحظه ، فکر را به ذهنتان بیاورید، ( به عنوان مثال فکری که مدام با آن در کشمکش هستید ) و آن را در ذهنتان نگهدارید.آن فکر را طوری در ذهنتان نگه دارید که انگار به سبکی یک پر است که همراه باد ، این طرف و آن طرف می رود. آن فکر را به ذهنتان بیاورید با همان جاذبه و کششی که ذهنتان در تلاش های خود برای ارزیابی دنیای پیرامون ، آن را خلق کرده است. شما ممکن است حتی خنده تان بگیرد که ذهنتان چقدر برای حفظ این فکر ، سخت تلاش می کند .

با تصور کردن این فکر به صورت یک پر سفید و نرم ، فشار و ناراحتی ناشی از آن را کاهش دهید.

این فکر چه کمکی به شما می کند؟ آیا این فکر به شما کمک می کند تا به سلامت بدن و طول عمر خلاقانه تر دست یابید؟ آیا این فکر به شما کمک می کند تا به اهداف و برنامه های مهم ترتان برسید؟ به این فکر ، صرفا از سر پذیرش و دلسوزی توجه کنید. از ذهن تان برای این فکر تشکر کنید ، ولی بدانید که مجبور نیستید بدلیل وجود آن فکر ، علیه آن کاری انجام دهید.

 

کتاب : رهایی از زندان ذهن

گردآورنده: سعیده شفق


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای کلینیک روانشناسی بهار محفوظ و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع میباشد.