درحال بارگذاری ...

مادری کردن در حق مردها

سپتامبر 17, 2017 0

مادری کردن در حق مرد ها

مادری کردن برای مردها یکی از مخرب ترین عادات ارتباطی ما با مردها است .گونه ای با همسرمان رفتار میکنیم گویی کودکی بیش نیستند و اینطور فرض میکنیم که ناتوان هستند و نمیتوانند از خودشان مراقبت کنند.
سریع ترین راه ممکن برای کشتن عشق و شور حال و حرارت یک رابطه با همسرتان مادری کردن در حق نامزد یا همسرتان است

* چگونه مادری کردن برای نامزد یا همسرتان موجب تخریب رابطه ی شما می شود ؟

در ابتدا مادری کردن برای نامزد و همسرتان می تواند جوانب مثبتی داشته باشد که در دراز مدت اثرات بسیار مخربی را بر روی رابطه ی شما خواهد داشت :
– همسرتان ازشما منزجر می شود و بر علیه تان طغیان خواهد کرد .
– با نامزد یا همسرتان همیشه طوری رفتار میکنید که گویی او بی لیاقت است .
هنگامی که فرد احساس خوبی نسبت به خودش ندارد شمارا نیز کمتر دوست خواهد داشت احساس عزت نفس یک مرد بستگی به احساس توانمندی او دارد .
هنگامی که شما مادری می کنید همسر شما احساس می کند کارها را به درستی انجام نمی دهد به سختی می تواند با شما یا خود مهربان باشد . جنبه دیگر این قضیه این است که هر چه مردی در نظر شما ناتوان تر و ضعیف تر جلوه کند از لحاظ جنسی نسبت به او سرد خواهید شد.

* چرا زن ها در حق مرد ها مادری میکنند ؟

– زنها برای مادری کردن آموزش دیده اند و برای آن نیز پاداش می گیرند . زنها آموزش دیده اند هرگاه بخواهند مردی آنها را دوست بدارد باید در نقش مادر برای او ظاهر شود .
– پس به این دلیل در حق مردان زندگی مان مادری می کنیم که آنها را به خود وابسته سازیم این زنها همسر خود را طوری به خود وابسته می سازند که هرگز نتوانند فکر ترک دادن آنها را بکنند.
با این حال مردان به اینکه در حقشان مادری شود عادت دارند و خواستارند از آنها مواظبت شود وقتی مردها مادری می کنیم آنها احساس عشق می کنند .

راه حل :

* چگونه از مادری کردن در حق مردان دست برداریم ؟

از انجام دادن کارهایی که همسرتان می تواند خودش انجام دهد پرهیز کنید.
رفتار مادرانه داشتن در حق همسرتان اعتیاد است همان طور که در مورد تمام اعتیاد ها نیز صدق می کند وتنها راه نجات ترک کردن است .
* با نامزد یا همسرتان به مانندشخصی لایق ،دانا ، توانا ، و قابل اعتماد رفتار کنید .
اطلاعاتی را که خودش می بایست به خاطر داشته باشد را به او یاد آوری نکنید . به گونه ایی رفتار کنید در یابد بزرگسالی فهمیده و توانااست که شما همیشه روی او حساب می کنید .
* مسئولیت هایی را که دوست دارید به عهده بگیرید به او واگذار کنید و چنانچه اشتباه هایی مرتکب شود مسئولیت های او را صلب نکنید .
هرگز وسوسه نشوید که اورا نجات دهید .
* به او اجازه دهید اشتباه کند و عواقب آن را نیز بپذیرد زیرا تنها از این راه می تواند بیاموزد که کار را به درستی انجام دهد.

منابع :
1- رازهای درباره ی مردان ، دکتر باربارادی آنجلیس ، ترجمه هادی ابراهیمی، انشارات نسل نو اندیش ، چاپ 21 ، 1395
2-آموزشهای قبل از ازدواج ، ابوالفضل بیرقی ، انتشارات نوای دانش ، چاپ ششم ، 1392
گردآورنده : سعیده شفق


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای کلینیک روانشناسی بهار محفوظ و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع میباشد.