درحال بارگذاری ...

چگونه می توانیم جذاب و گیرا باشیم؟

ژانویه 21, 2018 1
http://www.baharps.com/wp-content/uploads/2018/01/baharps_jazabiyat.jpg

چگونه می توانیم جذاب و گیرا باشیم؟

توانایی شما برای ارتباط موثر برقرارکردن با دیگران 85% موفقیت تان را در زندگی شغلی و شخصی تعیین خواهد کرد. با نفوذترین و دلنشین ترین انسان های روزگار ما از یک سری مهارت ها و شیوه های ارتباطی استفاده می کنند. شما نیز با این مهارت ها می توانید انسانی دوست داشتنی و جذاب باشید.
این جمله را بارها و بار ها تکرار کنید: (( ارزشمندترین سرمایه ی موجود در جهان طلا یا الماس نیست بلکه جذابیت انسان ها ارزشمندترین سرمایه آن ها محسوب می شود.))
برای به اوج رسیدن باید جذابیت داشته باشید این ویژگی از همه چیز به وجود می آید. اراده راسخ ، حالت چهره، شیوه ی راه رفتن، تناسب اندام ، آهنگ صدا، حرکت اندام های مختلف و بسیاری از عوامل دیگر در جذابیت انسان تاثیر گذار است. جذابیت داشتن تنها به معنی خوش تیپ بودن یا زیبا بودن نیست. برای جذابیت داشتن فقط باید دلنشین باشیم.

 

*معنی جذابیت و گیرایی
یک سخنران با تجربه به نام مارک سن بورن بیان کرده: (( وقتی به جذابیت و گیرایی اشاره می کنیم ، فقط موضوعی همچون آداب غذاخوردن، چهره زیبا داشتن یا خوش لباس بودن را در نظر نداریم بلکه از موضوعی بسیار ژرف تر سخن به میان می آوریم. جذابیت واقعی از زیبایی ظاهری فراتر می رود. جذابیت و گیرایی نوعی توانایی محسوب می شود. انسان هایی که این توانایی را دارند ، از آن برای ایجاد روابطی فوق العاده استفاده می کنند، به گونه ای که دیگران در حضور این افراد احساس می کنند انسان هایی استثنایی هستند. جذابیت و گیرایی ویژگی دلنشینی است که سبب می شود ما با قدرت ، عاطفه و تا حدی به طور غریزی به آن واکنش نشان دهیم.
معنی گیرایی: خصوصیتی که قدرتی مقاومت ناپذیر را برای خشنود ساختن و جذب کردن دیگران به وجود می آورد.

 

 

* جذابیت و گیرایی امری طبیعی است یا اکتسابی؟
شاید با خودتان بگویید: (( انسان باید با جذابیت ذاتی به دنیا بیاید ، در غیر این صورت انسانی بدشانس است.))
ما عادت کرده ایم که این گونه بیندیشیم ، اما داشتن جذابیت یک مهارت است که باید بیاموزیم. تردیدی نیست که بعضی از انسان ها به طور طبیعی و ذاتی جذاب هستند و این ویژگی برای آن ها امتیاز محسوب می شود. ولی جذابیت و گیرایی پیامد یک سری مهارت های ویژه است که باید یاد بگیریم.
از این لحظه ، جذابیت و گیرایی را همچون ویژگی و مهارت شخصیتی در نظر بگیرید که می توانید آن را پرورش دهید. فقط کافی است مانند انسان های دوست داشتنی باشید و کارهایی را انجام دهید که آن ها انجام می دهند. تاثیر رفتار او را بر دیگران مشاهده کنید. سعی کنید پی ببرید که او چه خصوصیتی دارد که دیگران جذبش می شوند. و این کار را به شیوه ی خودتان انجام دهید تا فردی دوست داشتنی و جذاب جلوه کنید. و به شیوه ی خودتان بر دیگران تاثیر بگذارید.

 

 

*جذابیت و گیرایی چه خصوصیتی دارد؟
انسان های دوست داشتنی اغلب دیگران را به شنیدن حرف های خود تشویق و ترغیب می کنند و اغلب اوقات فرصت های بسیاری به دست می آورند. به طور معمول فرصت هایی در اختیار این افراد قرار می گیرد که شاید هرگز در اختیار انسان های عادی قرار نگیرد. این افراد به آسانی دیگران را ترغیب می کنند تا اشتباه شان را ببخشند ، در حالی که شاید انسان های عادی به خاطر چنین اشتباهی محکوم و سرزنش می شوند. مطالبی به این افراد گفته می شود که شاید انسان های عادی هرگز در سراسر زندگی خود چنین مطالبی را نشنیده باشند. مردم ، در صورت لزوم ، از این انسان های دوست داشتنی عذر خواهی می کنند، به کمکشان می شتابند و به آن ها فرصت دوباره می دهند. بیایید با حقیقت رو به رو شویم. شاید کسی را بشناسید که به شیوه ای عمیق و خوشایند با شما ارتباط بر قرار کرده است. اگر با چنین کسی رو به رو شده اید، پس بی تردید در معرض بارش گیرایی او قرار گرفته اید.
زن دانشمندی به نام توکوزا می گوید: (( گیرایی مجذوب کننده است. همان طور که گلبرگ های گل در برابر گرما و نور خورشید باز می شوند ، ما نیز مجذوب و گیرایی انسان ها می شویم. گیرایی همچون مغناطیسی بزرگ عمل می کند و ما به سمت مرکز مغناطیسی اش می کشاند.))

 

 

*پنج شیوه برای جذابیت داشتن
1. پذیرش داشتن : به دیگران نشان دهید به شیوه ای مثبت و بی چون و چرا به آ نها توجه می کنید. آن ها را به طور کامل و بی حد و مرز بپذیرید. هرگز از آن ها انتقاد نمی کنید یا در جست و جوی اشتباهشان نیستید. شما آن ها را به طور کامل و همان طور که هستند می پذیرید.

2. قدر شناس بودن : هر گاه از دیگران به خاطر کارهای کوچک یا بزرگی که انجام داده اند قدر شناسی می کنید ، عزت نفس آن ها را افزایش می دهید. آ ن ها احساس می کنند که انسان هایی کاردان و لایق هستند. عزت نفس آ نها نیز افزایش می یابد. قدر شناسی پیامدی دو جانبه دارد. هرگاه به دیگران لبخند می زنید یا از آن ها تشکر می کنید ، علاوه بر افزایش عزت نفس آن ها ، بر عزت نفس خودتان نیز می افزایید. هر زمان که کاری انجام می دهید یا چیزی می گویید که سبب می شود دیگران خودشان را بیشتر دوست داشته باشند ، در حقیقت ، خودتان نیز بیشتر لذت می برید.

3. تایید کردن : بهترین معنای تایید کردن همان (( تعریف کردن )) می باشد. به خاطر داشته باشید : هر گاه دیگران را به خاطر کاری که انجام داده اند تایید می کنید ، عزت نفس آن ها افزایش می یابد. آن ها احساسی شگفت انگیز نسبت به خودشان پیدا می کنند. همچنین ، شما را انسانی تاثیر گذارتر ، دوست داشتنی تر و بی نهایت جذاب تر می بینند.

4. تحسین کردن : وقتی با تمام وجود دیگران را به خاطر ویژگی ها ، دارایی ها یا موفقیت های شان تحسین می کنید ، به طور ناخودآگاه احساس آن ها را درباره خودشان بهبود می بخشید. و این افراد احساس می کنند پذیرفته شده اند و از آن ها تقدیر شده است. و احساس می کنند انسان هایی مهم و دوست داشتنی هستند. و هم به خودشان و هم به شما علاقه نشان می دهند.

آبراهام لینکلن می گوید : (( همه ی انسان ها تحسین شدن را دوست دارند. ))

 

5. توجه نشان دادن : موثرترین و مهم ترین شیوه برای افزایش عزت نفس دیگران و عامل مهم برای جذب کردن آن ها توجه کردن به دیگران است. وقتی با تمام وجود به دیگران توجه نشان می دهید ، آن ها احساس می کنند که دوست داشتنی و مهم هستند و به مراتب به شما نیز علاقه بیشتری نشان می دهند.

 

نتیج نهایی: (( اکنون طبق روش ها و مراحل ذکر شده فوق ، آمادگی دارید تا خودتان را متحول کنید و به انسانی تبدیل شوید که به معنای واقعی دارای شخصیتی جذاب و دوست داشتنی است. ))

 

(( راز جذایبت و گیرایی : به دیگران این احساس را ببخشید که مهم و ارزشمند هستند.))

 

بر گرفته از کتاب : چگونه انسانی دوست داشتنی باشیم
اثر : برایان تریسی- ران آردن
مترجم : سیما فرجی
انتشارات: نسل نو اندیش


یک دیدگاه

  • گل

    اکتبر 1, 2018 در 6:05 ب.ظ

    سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم
    باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

    پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای کلینیک روانشناسی بهار محفوظ و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع میباشد.