درحال بارگذاری ...

کاربرد بازی برای کودکان

سپتامبر 16, 2017 0

كاربرد بازي براي كودكان

بازي بخش عمده اي از زندگي كودك را تشكيل ميدهد و باعث رشد شخصيت او مي شود ، همچنين بازی باعث شناختن جهان پيرامون و آموختن اخلاق نيكو و پسنديده ميگردد، بازی موجبات شادي و لذت و انبساط خاطر كودك را فراهم مي آورد، همكاري و نوع دوستي و اطاعت از قوانين را به كودك ياد مي دهد ، دامنه تجسم و تحليل او را مي گستراند و كودك را با مشاغل گوناگون آشنا مي سازد.
از طريق بازي ميتوان نقاط ضعف و قوت و مشكلات كودكان را شناسايي كرد و سپس به درمان و اصلاح مشكلات رفتاري مبادرت ورزيد. كودك از طريق بازي ، روش زندگي و سازگاري با محيط و ديگران را مي آموزد و به رعايت قوانين مقيد مي شود و داد و ستد اجتماعي را فرا مي گيرد.
اما براي بازي كودكان بايستي در نظر داشته باشيم كه بازي هاي كودك نبايد جنبه بد داشته باشد ، به رشد همه جانبه او بيانجامد ، يا با سن و خصوصيات او سازگار و هماهنگ باشند ، و دررابطه بين كودك با اطرافيانش خدشه اي وارد نگردد، انتخاب نوع اسباب بازي نيز در رشد كودك اهميت دارد و بايد با سن و توانايي كودك مناسب باشد . در غير اينصورت ، بازي نه تنها به رشد همه جانبه كودك كمكي نمي كند بلكه مشكلات و نابساماني هاي متعددي را نيز باعث مي گردد.

دکتر رائده سادات
روانشناس


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای کلینیک روانشناسی بهار محفوظ و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع میباشد.